چرا برای راه اندازی کسب و کار اینترنی باید هرچه سریع تر اقدام کنیم؟

همانطور که همه ی ما میدانیم کسب و کار ها و جهان در هال نوین شدن است و اینترنت کار را برای انسان هم از لحاظ کسب درآمد و هم از لحاظ صرفه جویی در انرژی و زمان آسان کرده است،و این یک حقیقت است که تا چند سال آینده اکثر کارها به صورت اینترنتی بر پا میشوند.همه‌ی اینها نشانگر این است که به هر شغلی که مشغول هستید می بایست به فکر راه اندازی کسب و کار آنلاین آن هم باشید.از تعمیرات آنلاین گرفته تا سوپرمارکت های اینترنتی کسب و کارهایی هستند که روز به روز به تعدادشان افزوده می شود.چه بسا روزی برسد که برای واکس زدن کفش‌تان نیز می بایست نوبت اینترنتی بگیرید تا کفاش به درب منزلتان بیاید و کارش را انجام بدهد و پولش را چند برابر بگیرد.پس چرا شما کار اینترنتی خود را راه اندازی نمی کنید؟ حالا هم این مقاله را که در خصوص اهمیت راه اندازی کسب و کار آنلاین است را مطالعه کنید تا دیدتان نسبت به کسب و کار اینترنتی باز تر شود.

کسب و کار های سنتی در حال منقرض شدن هستند.

کسب درآمد از اینترنت در ایران طی چند سال گذشته تا به امروز رشد چشمگیری داشته است. خیلی از کسب و کارهای سنتی کارو کاسبی شان کساد شده است. نمونه بارزش تاکسی ها و آژانس ها که با آمدن اسنپ تعطیل شده اند و یا با ظهور دیجی کالا بسیاری از مردم به سمت خرید اینترنتی آمدند.کم کم کسب و کارهای سنتی محو می شوند. این روند همچنان ادامه دارد و در آینده ای نه چندان دور کسب و کارهای سنتی به کل نابود می شوند.
همان طور که در جریان هستید بسیاری از ماها وقتی به وسیله ای نیاز داریم اول به سراغ گوگل و اینستاگرام میرویم تابتوانیم اطلاعات لازمه از جمله تصاویر و مشخصات رو در مورد محصول مربوطه به دست آوریم و در نهایت خرید اینترنتی.واگر هم امکانش نباشد به صورت آفلاین خرید میکنیم. ولی در اکثر موارد همه چیز که محیا باشد همان لحظه خرید را انجام میدهیم چون به نفع ماست که در صورت محیا بودن شرایط به صورت انلاین محصولمون رو تهیه کنیم تا علاوه بر صرفه جویی در زمان و انرژی به نیازمان برسیم.

استقلال زمانی

یکی از مشکلات شغل کارمندی وکارمندان عدم داشتن استغلال زمانی و مدیدیریت زمان برای خود وخانواده است.در صورتی که استقلال زمانی در کسب و کار های اینترنتی کاملا صادق است،شما برای رفتن به مسافرت نیازی به کسب اجازه از کارفرما را ندارید و در هر زمان و هر مکان با داشتن موبایل یا لپ تاپ متصل به اینترنت میتوانید کسب و کار خود را مدیریت کنید.این یکی از مهمترین دلایلی است که من را عاشق کسب و کار اینترنتی کرده است و همچنین شما را وادار می کند تا هرچه سریعتر کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید.

نیاز به سارمایه کم در رابطه با استارت کار و تبلیغات.

همانطور که میدانید اگر بخواهید در شرایط فعلی اقتصادی مغازه ای برای شروع کسب و کار اجاره کنید نیاز به سرمایه زیادی دارید.حتما هم در جریان اجاره ها هستید و یا زمانی که قبوض آب و برق و تلفن به دفتر شما بیاید، متوجه خواهید شد که قضیه از چه قراره.

شاید هم شنیدید که برای داشتن یک بیزینس آنلاین باید چند ده میلیون سرمایه گزاری کرد در صورتی که اشتباه است وکافیه که شما برای داشتن بیزینس آنلاین خودتون کمی اشتیاق،سرمایه و اقدام رو باهم مخلوط کنید.و اما در آن روی سکه تبلیغات، که شما چه در بازار سنتی و چه آنلاین باید اون رو در اولویت قرار بدین چون مخاطبانتون باید شمارو ببینند و با محصولتان،آشنا بشوند.ولی با این تفاوفت که در کسب و کار های آنلاین میتوانید با در اختیار داشتن ابزار دیجیتالی مخاطبان زیادی را رایگان به خود جذب کنید.

 

  • ویژگی ها:

داشتن استقلال زمانی

بدون هیچ محدودیت موقعیت و مکانی

پتانسیل بالا

نیاز به سرمایه کم 

تبلیغات کم هزینه

انعطاف پذیری بالا

بدون نیاز به هزینه های جانبی

کم ترین ریسک ممکن

 

جمع بندی

پس به هیچ عنوان سلاح نیست در شرایط فعلی اقتصادی بیزینس خود را به صورت سنتی راه اندازی کنید. اصلا چنین کاری عقلانی نیست.و نتیجه ای جز پشیمانی به جا نمی گذارد، همینطور بازار های سنتی در چند سال آینده جایشان را به بازار های اینترنتی خواهند داد.پس به شما پیشنهاد میکنم قبل از دیر شدن،بیزینس آنلاین خود را راه اندازی کنید.تا از استقلال مالی و زمانی در آینده ای نزدیک برخوردار شوید.امیدوارم این مقاله درک بهتری از کسب و کار های اینترنتی را اختیار شما گذاشته باشد.

  • نظر شما دراین مورد چیست