نوشته شده در تاریخ ۲۲ آبان ۹۸ نوشته شده توسط مدیر

عادات رهبران بزرگ در مدیریت کسب و کارهای میلیاردی

۴٫۳/۵

مسلما هر کسب و کاری نیازمند یک رهبر است، رهبری که بیزینسش را به سمت اهداف و موفقیت سوق دهد. من در مورد استیو جابز صحبت نمی‌کنم. هرچند او یکی از موفق‌ترین رهبران بود. بهترین رهبران جهان کسانی هستند که اهداف خود را به خوبی با کارمندان شرکت انتقال می‌دهند و کارمندان هم از پیروی از آنها لذت می‌برند.

اگر هدف شما تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق یا پیشرفت سازمانتان است مطالعه عادات رهبران بزرگ می‌تواند برایتان کاربردی باشد. عادات و ویژگی‌هایی مانند قدرت در تصمیم‌گیری، اقدام فوری و کار تیمی که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید ارتباط بهتری با اعضای تیم خود برقرار کنید. و در نتیجه سازمان یا شرکت خود را به سمت پیشرفت هدایت کنید.

در این مقاله قصد دارم به چند عادت کارآفرینان موفق اشاره کنم. اگر به دنبال پیشرفت سازمان و یا راه اندازی کسب و کار هستید، این موارد را در زندگی خود به کار بگیرید. به احتمال زیاد شما هم می‌توانید به یکی از رهبران بزرگ تبدیل شوید.

کار تیمی

با تیم خود ارتباط برقرار کنید موضوعی که بارها نویسنده‌ها در مقالات مختلف و کارآفرینان بزرگ به آن اشاره کرده کرده‌اند. 

در یک تیم موثر همه از فعالیت های هم آگاهی دارند و در یک راستای مشخص به سمت اهداف حرکت می‌کنند. 

یک رهبر موثر و کارآمد می‌داند که پیشرفت شرکت نیازمند برقراری ارتباط خوب بین کارمندان است. اگر می‌خواهيد كارمندان شما كار خود را به بهترين نحو انجام دهند بايد اجازه دهيد فكر خود را آزادانه بيان كنند و به كشف و جستجو بپردازند. يک رهبر خوب هميشه از پيشنهادات و ايده‌های تيم خود با آغوش باز استقبال می‌كند.قطعا ایجاد شوق و اشتیاق بین کارمندان و فعالیت گروهی یکی از مهمترین وظایف یک رهبر موثر است.

تصمیم گری قاطعانه

برای اینکه رهبری موفق باشید لازم است این ویژگی را در خود رشد دهید. لازمه موفقیت در هر زمینه تصمیم گیری قاطعانه و اقدام فوری است. اگر تصمیمی در مورد انجام پورژه جدیدی گرفته‌اید آن را عملی کنید حتما در تصمیم‌گیری زمان و انرژی صرف کنید گاهی یک مکث کوتاه قبل از تصمیمگیری می‌تواند موثر باشد. یک رهبر موفق باید در تصمیمات قاطع باشد، با اعتماد به نفس تصمیم بگیرید.

این امر نیاز به تغییر روانی دارد به تصمیمات اشتباه خود فکر نکنید. تصمیمات خود را در یک کاغذ بنوسید. با گذشت زمان متوجه می شوید که چه انتخابهای درستی کرده‌اید .

تصمیمگیری و تصمیمات شما در طول زندگی یکی از ارکان مهم در موفقیت کاری و زندگی است.

قاطع نبودن در تصمیم‌گیری می‌تواند برای هر مدیری فاجعه باشد. به این گونه که پس از مدتی کارمندان مدیر را فردی بی‌درایت و بی‌لیاقت تلقی می‌کنند(چون به تصمیم خود اعتماد ندارد) این موضوع برای اکثر مدیران ناخوشایند است.

برنامه ریزی داشته باشید.

در واقع این مهم است که کارهای روز بعد خود را عصر امروز مشخص کنید. یادتان باشد دانستن اینکه باید چه کار هایی را انجام دهید ستون فقرات اعتماد به نفس است.

رهبر یک کسب و کار همیشه باید برنامه اجرایی مشخصی داشته باشد و بر اساس آن کسب و کارش را هدایت کند. مدیری که برنامه ریزی نداشته باشد کارش را بر حسب حدث و گمان انجام می‌دهد. چطور می‌توان انتظار داشت کشتی‌ای که به دست باد سپرده شده به مقصد دلخواه برسد؟! قطعا برنامه ریزی یکی از مهم ترین اصل‌های موفقیت است.

مسولیت پذیر باشید.

یکی از عادات مهم رهبران موفق، قبول مسئولیت شکست و اشتباهات تیم است. هر مدیر باید مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرد و نواقص موجود در کسب و کار و سیستم را به عهده بگیرد و از انداختن تقصیر گردن کارمندان خودداری کند. همانطور که اسکلت یک ساختمان مسئول بر پا نگه داشتن ساختمان است رهبران هم مسئول مدیریت کسب و کار و کارمندانشان هستند. 

وقتی اشتباهی را انجام دادیم بپذیریم و قبول کنیم، نباید تقصیر را به چیز دیگری ربط دهیم. مدیری که مسئولیت پذیر است با خود می‌گوید اشتباه کردم و پای اشتباهم می‌ایستم، از آن درس می‌گیریم و سعی می‌کنیم که از این به بعد اشتباهی نکنم.

پولتان را با مدیریت خرج کنید.

مدیریت ویژه‌ای روی پولتان داشته باشید. مدیریت پول هم قواعد خود را دارد که باید زمانی را برای فراگیری به آن اختصاص دهید.

 این کار باعث می‌شود منفعت بیشتری در سال های آینده از پولتان حاصل کنید. با به‌ کارگیری این ویژگی ممکن است اغلب در سازمان با تصمیمات سختی مواجه شوید. توجه ویژه‌ای به هزینه‌های ماهانه سازمان داشته باشید و از هزینه‌های اضافی و غیر ضروری خودداری شود. یک مدیر موفق از تکنیک هزینه-فایده در امور مالی خود استفاده می‌کند. 

برای مثال اگر یک موبایل داشته باشد که به تعمیر نیازه دارد، هزینه خرید موبایل جدید را با تعمیر می‌سنجد و تصمیم نهایی را می‌گیرد. مدیران موفق توانایی عجیبی در پیشبینی آینده دارند. این ویژگی به آنها کمک می‌کند تا پیامدهای خرج کردن پولشان را بشناسند و به این ترتیب تصمیم درستی برای خرج کردن یا نکردن آن اتخاذ کنند. 

اگر نتیجه بگیرند که خرج کردن پولشان در بلندمدت برای آنها سودی ندارد، پیش از هر اقدامی تصمیماتشان را اولویت بندی می‌کنند.

نتیجه و جم بندی:

در این مقاله به عادت‌های یک رهبر موفق پرداختیم. برای تبدیل شدن به یک رهبر خوب، باید تمام قابلیت‌های یک رهبر را در خود ارتقا دهید و یک مثال خوب برای افرادی باشید که می‌خواهند از شما پیروی کنند.
 با وجود تفاوت میان همه رهبران بدون شک اغلب رهبرهای موفق از عادات و ارزشهای کار ی یکسانی پیروی می‌کنند. عواملی مانند صداقت، همدلی، نوآوری، تفکر خلاق، داشتن چشم انداز برای آینده و توانایی سازمان دهی کردن، از نخستین پاسخهایی هستند که به ذهن ما خطور می کنند.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

مطالب پیشنهاد شده برای شما:

در باره این مورد سوالی دارید؟از من بپرسید.

دیدگاه بگذارید

avatar

چگونه خرید اینترنتی امن و موفق داشته باشیم
بیشتر بخوانید
بیت کوین نوعی ارز دیجیتال مزایا و معایب آن چیست
بیشتر بخوانید
چرا برای راه اندازی کسب و کار اینترنی باید هرچه سریع تر اقدام کنیم؟
بیشتر بخوانید

بیشتر بخوانید

© ۱۳۹۸ تمامی حقوق محفوظ و متعلق به سایت درآمد طلایی میباشد

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.